Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyświetlanie okładek albumów, Columbus.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyświetlanie okładek albumów, Columbus.

    klarus, o mojej nieobecności zdecydował czynnik zwiazany z pracą mojej lepszej "połòwki"...

  • #2
    Wyświetlanie okładek albumów, Columbus.

    Witam wszystkich czytających.
    Jak w temacie, wpis dotyczy wyświetlania okładek albumów słuchanych utworów na ekranie Columbusa (przypuszczam, że Bolero i Amundsena również to dotyczy). Wg uzyskanych informacji soft juz fabrycznie zawiera bazę danych obrazków z okładek płyt, które wyświetlają się na ekrenie podczas słuchania jeśli utwór zostanie rozpoznany. Ta baza to "Gracenote" i wg instrukcji ( Instrukcja ) może zostać zaktualizowana - ale tu instrukcja odsyła do partnera handlowego Skody
    W moim wypadku większość zripowanych z płyty mp3-jek nie wyświetla żadnych okładek. Przypuszczam, że utworów nie ma w bazie danych. Sposób by to zmienić wygląda jak poniżej:

    1. Za pomocą jakiegokolwiek programu do tagowania mp3 każdemu utworowi nadajemy tagi wraz ze zdjęciem okładki płyty (oczywiście może to być jakiekolwiek zdjęcie o wymiarach nie przekraczających 500x500 pikseli, zapisane w formacie jpg lub png [poprawka: png nie czyta]). Ja pracuję na Ubuntu i użyłem programu Puddletag.

    2. Zgrywamy otagowaną muzyke na kartę sd.

    Wszystko byłoby ok, w moim przypadku, gdyby nie fakt, że co do niektórych płyt Columbus w pierwszej kolejności pobiera wyświetlaną grafikę ze swojej bazy Gracenote, nie wyświetlając tej którą zakodowałem w tagach utworów.
    Czy ktoś jest kompetenty by pomóc jak to rozwiązać?

    [po części rozwiązałem ten problem: zamiana plików .png na .jpg pomogła, ale część mp3jek nadal pokazuje zdjęcie 'dance' lub 'rock' lub coś innego]

    Daniel
    O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

    Komentarz


    • #3
      ]"]Error 404 - Zapodaj.net
      Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
      Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
      Moja szara myszka - Octavia 3
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

      Komentarz


      • #4
        1. Za pomocą jakiegokolwiek programu do tagowania mp3 każdemu utworowi nadajemy tagi wraz ze zdjęciem okładki płyty (oczywiście może to być jakiekolwiek zdjęcie o wymiarach nie przekraczających 500x500 pikseli, zapisane w formacie jpg lub png [poprawka: png nie czyta]). Ja pracuję na Ubuntu i użyłem programu Puddletag.

        2. Zgrywamy otagowaną muzyke na kartę sd.
        Siemanko
        Myślę ze mogę Ci pomóc w tym temacie.
        Ja do tagowania uzywam Helimum Music Manager (v.10), fotka nizej. Linka masz tutaj .
        Tam mozna wpisywać wszystkie tagi i podmieniać, wstawiać swoje okladki do mp3, flac-ów.

        Ja uzywam standardowego Windowsa (7 i 8.1) dlatego mozna zaraz odpalić Windows Media Player i od razu sprawdzić swoją obróbkę.
        Jeśli okladki sa dobrze zrobione wtedy się pokazą.
        Flac-i odpalam VLC Media Player-em i jeśli są OK to fotki się pokazą.

        Ja zawsze uzywam jpg-ów 500x500 lub mniejszych, tak samo do podstawiania we FLAC-ach. Zmian rozmiaiarów robie w Paint-cie windowsowskim.

        W sobotę zgrałem sobie muzyczkę na karte 32 GB trochę mp3-jek i flac-ów i trochę trwało zanim Columbus pokazywał wszystkie okładki z FLAC-ów.

        Dokładnie nie sprawdziłem, ale wydaje mi się ze w FLAC-ach mogą być i większe obrazki i wtedy Columbus ich nie czyta. Ale muszę to potestować.

        Jakby coś to daj znać na pw.
        Załączone pliki
        O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
        -----------------------------------------------------
        Moja eReSka

        Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

        Komentarz


        • #5
          maol72, dzięki za pomoc. Potestowałem columbusa by przekonać się czy ma zapisaną rzeczową bazę Gracenote czy jej nie ma. Wg moich spostrzeżeń ma. Na dowód załączam krótki film [ ] pokazujący wyświetlane zdjęcia w zależności czy utwór miał prawidłową pełną nazwe wraz z nazwą albumu czy jej nie miał. Pierwszy utwór Pink Floydów 'take it back' miał wykasowaną przeze mnie nazwę płyty i wgraną okładkę do tagów mp3. Wgrana okładka została pokazana. Natomiast 2-gi nie był otagowany, 3-ci oraz kolejne były otagowane z okładką jak w pierwszym utworze, a columbus pokazał okładkę ze swojej bazy (oczywiście inną niż ta która wgrałem do pierwszego utworu) - to mnie przekonuje, że soft zawiera bazę Gracenote i ją wykorzystuje jeśli rozpoznaje utwór. Podobnie z utworami Lacrimosy. Tagi wykasowałem, pliki miały jedynie nazwę zespołu, utworu i płyty. Columbus miał je w swojej bazie i pokazał prawidłowe okładki.
          Nadal nie wiem jak sprawić by soft pokazywał mi okładki w pierwszej kolejności wgrane przeze mnie.

          [youtube] [/youtube]
          O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

          Komentarz


          • #6
            A możesz wysłać mi te 4 pliki (tylko każdy pojedynczo i na inne konto podam Ci na pw) to i ja potestuje i tez nagram filmik z testów. OK? :wink:

            [ Dodano: Wto 23 Gru, 14 11:26 ]
            A i jeszcze jedno moje spostrzeżenie, może być pomocne.
            Przed katalogiem stawiam sobie + i to wtedy oznacza że pliki znajdujące się w tym katalogu mają poprawnie zrobione okładki.

            i słuszna uwaga wcześniej pliki (jpg-i 500x500) nie mogą "ważyć" więcej niż 200 kb
            O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
            -----------------------------------------------------
            Moja eReSka

            Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

            Komentarz


            • #7
              Z tym + przed katalogiem nie sprwdziłem. Musze przetestować.
              pliki poszły na pw

              [ Dodano: Sob 27 Gru, 14 21:24 ]
              Myslę, że problem został rozwiązany. Wcześniej poprawiając tagi i ponownie zgrywając pliki na kartę sd nie formatowałem jej, a linux tak nadpisywał pliki, że Columbus nie czytał ich prawidłowo. Sformatowanie karty i wgranie plików na nowo rozwiązało problem.

              Aby baza Gracenote prawidłowo wyświetlała okłądki albumów trzeba prawidłowo nadać tagi dla każdego z plików (nazwa utworu, nazwa wykonawcy, nazwa albumu). W filmie, który wrzuciłem na youtube są 2 foldery. Jeden z muzyką otagowaną, ale bez zdjęć albumów. Drugi folder zawiera muzykę otaowaną wraz ze zdjęciami okładek. Są to utwory dość popularne i wiekowe więc baza Gracenote zawiera zdjęcia okładek i w przypadku folderu z plikami bez wgranych okładek - wyświetla je.

              Po włożeniu karty sd trzeba dać chwilę na przetworzenie, mi przy pierwszym włączeniu karty z nowymi plikami zdjęcia do pierwszego utworu nie pokazał od razu. Mineła chwila i wszystko się pojawiło.

              Film Youtube
              O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

              Komentarz


              • #8
                Pliki obrałem i nazwałem pierwszy kawałek 1.1 do 1.3 i drugi kawłek 2.1 do 2.4.

                Nagrałem swoje testy, ale nie mogłem się dopatrzeć gdzie i jak można połączyć krótki filmiki w jedną całość dlatego wrzuciłem je pojedynczo. Wszystkie są jako "Niepubliczny":

                1.1
                1.2
                1.3

                2.1
                2.2
                2.3
                2.4
                3.0

                [ Dodano: 2 Kwiecień 2015, 16:26 ]
                dawidan a miałeś przypadek że Columbus sam zamienia okładki, coś takiego:

                [youtube] [/youtube]
                O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                -----------------------------------------------------
                Moja eReSka

                Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez maol72

                  [ Dodano: 2 Kwiecień 2015, 16:26 ]
                  dawidan a miałeś przypadek że Columbus sam zamienia okładki, coś takiego:

                  [youtube] [/youtube]
                  Witaj, dopiero zauważyłem pytanie

                  Oczywiście miałem takie przypadki.
                  Ostatnio będąc w podróży sporo muzyki słucham poprzez BT ze Spotify. Jakość dość słaba w porównaniu z muzą z karty, ale to dobre rozwiązanie jeśli nie masz czasu na zgrywanie tego co cię interesuje. Jeśli okładka albumu jest w bazie to na Columbusie ją wyświetla.

                  poniżej 3 różne sytuacje podczas odtwarzania muzyki.

                  1. Rozpoznaje gatunek, ale nie wyswietla okładki:


                  2. Nic nie rozpoznaje:


                  3. Rozpoznaje utwór, wyswietla okładkę:
                  O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X